Guerilla Poetring

Guerillová válka.
Guerillový marketing.
A teď i guerillová poezie!

Guerilla Poetring příprava
Guerilla Poetring příprava

Loni touto dobou už jsem měl napsanou sbírku Femmes Fatales. A přesně v ten moment jsem přemýšlel, jak s ní naložit. Silná idea, která se mi usídlila v hlavě se týkala intervence do veřejného prostoru. Měl jsem nápad, že na 1. máje budou básně z Femmes Fatales napsány křídou na náměstích v Brně. Nakonec pršelo.

Křída se s deštěm nemá moc v lásce a jiný termín než první máj – lásky čas jsem nechtěl pro tento účel použít. Nějak to zkrátka celé vyvětralo a stejně už je sbírka vydaná v papíru jako součást Nomáda, takže by to nemělo onu sílu. Ale v hlavě mě ta idea poezie ve veřejném prostoru nedá spát.

Co čert nechtěl, dnes jsem objevil výborný projekt. Jmenuje se Guerilla Poetring. V Česku za projektem Guerilla Poetring stojí Blanka Fišerová. Poprvé se ve větší míře Guerrilla Poetring objevuje na festivalu Colours of Ostrava 2013. Od té doby bylo provedeno několik Guerillových akcí, které zasypaly ulice, náměstí a další rozličná zákoutí poezií. Jsem nadšen. Proto taky se taky hodlám zúčastnit nejbližší akce Guerilla Poetringu.
Ta se uskuteční k příležitosti světového dne poezie, tedy 21. března 2015.

ondrejsoldan Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *