Prázdniny jsou tady

Je první červenec a třešním s jahodami už zvoní hrana. Po měsíční odmlce se vracím a dávám do kupy pár vět. Nekrolog za květnové romance a červnové bouřky.

Od posledního článku jsem dal zase další čtyři koncerty.
Otočil jsem se v Boskovicích a zahrál tam s Ptakustikem a Arin. Nebylo tam moc lidí, ale zázemí bylo super. Ještě, že tam mají tak fajn produkčního Davida Henzla. S Arin jsme noční cestou domů řešili umění, tvorbu a že jsem tak trochu starej.

Pak jsem taky prodal svoji první elektro-akustickou kytaru. Ve Vyškově jsem ji střelil za pár drobáků chlápkovi za zenitem, který hobluje v přerovské zábavovce a jeho největšími vzory  jsou Morčata na útěku a Arakain. Fuuuu, bylo mi té kytary líto.

ondřej soldán fléda
Ondřej Soldán – 28.5. Fléda

Další hudební performance, na které jsem se objevil byla party na Flédě v rámci projektu Maraton hudby. Zahrál jsem tam s Ňuňu a Martinem Binderem. V hlavě mi zůstal týpek, který tam přišel z hospody, kde seděl u piva s holandskými vojáky. Byť vypadal celkem oslizle a marně, tak nakonec protočil na parketu skoro všechny holky. Jeho nejlepší taneční kroky oscilovaly na tenké hraně mezi trapností a dokonalostí. Obraz, který z hlavy jen tak nevymažete.

Pak přišel mail, jestli nechci hrát na akci Slam Poetry. Jasně, že jsem chtěl.
V první lajně mi seděla Mucha a já byl totálně mimo sebe. Víc mimo už jsem snad ani být nemohl. Roztřesený, roztěkaný, roztříštěný na milión kousků, které jsem během 4 písniček nedal pořádně dohromady. Tohle vystoupení dalo pojmu punk rozměr agónie.

Slam Poetry Café Atlas Ondřej Soldán
Ondřej Soldán – 7.6. Slam Poetry

To na zklidněnou mi takhle volá Martin Binder a za pár dní už svištíme směrem k mé oblíbené Olomouci. Hráli jsme v Rytmus baru a byla to pohoda. Stavili se staří známí z Plejády, kde jsem hrál na jaře v rámci Hejsek tour. Bylo to fajn. Až tak, že jsem se po cestě domů rozhodl, že zkusím být týden vegetariánem. Vydrželo mi to čtyři dny, ale naučil jsem se parádní recept na tofu s čočkou.

Teď nabírám nové síly a budu se snažit během prázdnin dopsat nové album. Snad se to podaří a na podzim se vrhnu na nahrávání. Do té doby mě čekají minimálně tři koncerty. Tak přijďte budou to samé hudební lahůdky.

29.7. Zasraná Hipsterská Diskotéka, Brno
5.8. Festiválek bez bojů a válek, Boskovice
24.9. Gymnazijní slavnost, Zastávka u Brna

ondrejsoldan Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *