Zámek Valtice

Na dva dny jsme vyrazili koncertovat do Valtic na zámek. Že to byla malá generálka před tour a že jsme si to vrchovatě užili, to je jasný jak facka.

Je pátek něco po třetí a před bytem už hlídkuje Martin a Martin. Sluníčko peče, až to hezké není a my nakládáme vercajk do auta. Kytary, aparát, hadry, všechno. Když máme naloženo a začínáme se rosit dorazí i Pavel se svojí králíkárnou (cajon). Jsme komplet a vyrážíme na jih.

Po minutě jízdy zjišťuji, že moje legendární vozidlo (vzor jedna lambda sonda a blikající kontrolky) nemá dost džusíku na to, aby dojelo dál než k nejbližší pumpě. Hned za pisáreckým tunelem stavíme. Auto si debužíruje na Naturalu z roku 95 a pro případ kupuji i novou lékárničku, neboť tu co jsem vozil v autě pamatuje ještě Franta Pepa jednička.

Ondřej Soldán Zámek Valtice
Příjezd na zámek Valtice

Za slabší hoďku už před námi stojí zámek Valtice. Ovíněných lidí by tu člověk napočítal víc, než původních domorodých obyvatel a náš kmen čeká na příchod tajemné šamanky Báry. Barča za chvilku volá, ať jedeme přímo do zámku. Ehm, tak jo.

Všechno jde jako na drátkách. Vybalíme, nachystáme stage a chvilku po šesté už začíná hrát Martin Binder. Po něm nastupujeme se svým setem my a pak se takto ještě jednou prostřídáme. Holt hrát od šesti do jedenácti byl trochu štafetový maraton. Celkem to frčí, lidem se to líbí a to je moc dobře.

Ondřej Soldán Zámek Valtice
Ondřej Soldán trio před prvním setem

Po zavření stage se vydáváme vstříc Valticím. První dva-tři lidi nám tvrdí, že už bude všude zavřeno a že jedině discotéka může uhasit naši žízeň. „Diskotéka? To si děláš prdel.“ říká Pavel. Jediná odpověď, které se mu dostane zní „Ty vole, ženský a chlast tam budou. Jdeme.“ Tak trochu naštěstí jsme však po cestě potkali ještě jeden otevřený lokál s plzničkou, což bylo víc než po čem jsme toužili.

Ráno vstáváme a vyrážíme do Rakouska, kde bychom chtěli zkusit busking. Přijíždíme do Poysdorfu, ve kterém se buskovat nedá. Jelikož nemáme mapu, data a ani jsme nenašli žádnou ceduli na „vytoužený“ Mistelbach, vracíme se na zpátky k nám. Projdeme se přes centrum Mikulova, dáme oběd a pomalu se vracíme na zámek Valtice.

Ondřej Soldán Mikulov
Ondřej Soldán trio v Mikulově

Druhý den se nám chce trochu méně, než den předcházející, ale jdeme do toho po hlavě a celkem to odsýpá.
Čím pozdější hodinu ukazují kostelní hodiny, tím víc se lidi baví a interagují. Tohle máme rádi. Užíváme si to a sypeme tam jeden flák za druhým. Po koncertě prodáváme pár cédéček Hejsků a užíváme si pohodičku. Inu ani jsme se nenadáli a máme další dva koncerty za sebou. Balíme a s vřelým loučením opouštíme zámek Valtice.

Kolem druhé ranní jsme zpátky v Brně. Kluci mi pomáhají s vynášením věcí a zvu je na panáka. Dáme si Morkovický koňak a s tím, že se všichni těšíme na říjnovou tour se loučíme.

Těšte se taky, bude to velký!

ondrejsoldan Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *