Hejsek tour – část 1.

Vyjeli jsme s triem na Hejsek tour a po několika dnech mám konečně chvíli na to, abych něco sepsal.
Jak se máme, jak to jde a vůbec jak to vypadá, když se pár kluků rozhodne půjčit si dodávku a vyjet po republice? Zkusím to popsat.

V úterý, když balíme věci, prší. To je asi jediný faktor, který trochu kazí atmosféru, ale jinak je všechno ok. Jsme plní očekávání a navýsost se těšíme. Po pár hodinách je před námi tma jako v Mordoru a prší víc a víc.
Ani se nenadějeme a už stojíme před klubem Hudební Bazar, kde začínáme rovnou v soutěži Boomcup. Na soutěž celkem pečeme. Myslím, že soutěžit v tvorbě/umění je jednak blbost a druhak je to první koncert s Ondrou Bubeníkem. Takže nad to všechno se prostě těšíme, jak bude fungovat chemie na pódiu před lidmi.

Ondřej Soldán trio na Hejsek tour - Hudební Bazar
Ondřej Soldán trio na Hejsek tour – Hudební Bazar

Za nás to dopadlo moc dobře. Máme radost, sypeme to skoro tak jak chceme a lidi reagují kladně. Dáváme tedy pár pivek a pizzu od organizátorů. Pokecáme s pár chlápkama na baru a pak už se přesouváme do Opavy, kde máme domluvené spaní u kamarádky Aničky Königové. Ráno nám holky udělají snídani. Dávám si kafe a tvarohový závin, tím totiž taky nepohrdnu.

No, ale celý den snídat se nedá, tak se vypravujeme objevovat Opavu. Pořád prší, ale i to místnímu Pijonovi a Špijonovi evidentně nevadí. Ani hybridním MHDčkům. Ani planetám rozesetým po celé Opavě.

Odpoledne odpočíváme a zkoušíme před večerním koncertem v kavárně AlterNativa. Do té se šineme někdy po šesté. Dáváme kafčáky, pivsony. Nasáváme atmosféru a zároveň ji tak trochu tvoříme. Když se dá do hraní Martin Binder, sedím v rohu kavárny a začíná mi docházet, jak je tohle tour dobrodružstvím hrozně husté. Takový ten okamžik štěstí, že děláte, co chcete a ještě to dává smysl. Odehrajeme set a při afterparty se dokonce chápu trumpety. Jo bylo nám tam fajn. S Ondrou končíme večer v 5 ráno, kdy sedíme na vaně a rozebíráme svět do prvočinitelů.

Ondřej Soldán trio - Opava
Ondřej Soldán trio – Opava

Čas v Opavě se nachýlil a jedem o štaci dál. Bruntál. Brutál. Na plakátech Brutnál.
Scéna ze sitcomu Comeback tvrdí, že Bruntál nebrat. S kýmkoliv místním se bavíme, tak Bruntál dvakrát nechválí. Centrum je vlastně jedno náměstí, všude všechno rozkopané a zašlé.

Ondřej Soldán trio - Brutnál: Africa Pub
Ondřej Soldán trio – Brutnál: Africa Pub

Jsme napnutí a říkáme, si že to dneska bude asi bizarní. To se tak trochu plní, hlavně díky místnímu podivínovi (ne nepodobnému Ivanovi Hlasovi). Říká nám jak je x let v konkurzu, že šéfoval Praděd (největší podnik na bruntálském náměstí). Mezi vyprávěním o hudbě a o tom, co k čertu dělají brněnští muzikanti na takovém místě jako je Bruntál, se hlasitě směje. Poručí nám rundy piv a vždycky když zaplatí, tak zbytek kovových háže na pódium s tím, že se nám to bude hodit. Měl pravdu. Po koncertu v spíš míň zaplněném Africa Pubu totiž tyhle drobné hážeme do jukeboxu a pouštíme si naše oblíbené. Je nám fajn.

Dodatečně přidávám i fotogalerii z ostravského klubu Hudební Bazar.

ondrejsoldan Written by:

One Comment

  1. […] rok od vydání Hejska, který by bez vás nevznikl. Rok, kdy jsme odehráli 40 koncertů, odjeli Hejsek tour a našli nového super bubeníka Ondru. Taky jsme poznali kopu dobrých lidí a muzikantů (ano, […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *