Hejsek tour – část 3.

Už jen dnešní koncert zbývá do konce naší Hejsek tour. Tišnovskou kavárnou Pohoda uzavřeme šňůru koncertů po celé republice. Shrnutí posledních pár koncertů sepíši zde.

Všechno začalo tuhle středu, kdy jsme se s kluky vypravili do Olomouce. Měl jsem nějaké zatmění mysli a spletl jsem si čas o hodinový posun. Takže jedeme v autě a víme, že v 18:00 máme být v olomouckém rádiu Up Air. Což se prvně zdá být totálně neuskutečnitelné, ale nakonec někdy kolem 18:05 dobíhám do rádia. V živém rozhovoru prokládaném písničkami se můžete dozvědět spoustu věcí o tour a Ondřej Soldán triu. Jestli máte 26 minut života, tak si to pusťte.

Po rádiovém rozhovoru hned běžíme do klubu Plejáda, kde zvučíme. Není to tak jednoduché, protože na relativně malý prostor máme bicí a to znamená volume doprava. Nějak to zvládneme a pak se jde lehce nazvučit Šrája s Coastem, což jsou pro mne ústřední postavy Šmitcového kvartetu.

Ondřej Soldán trio a Šrája s Coastem v klubu Plejáda, Olomouc
Ondřej Soldán trio a Šrája s Coastem v klubu Plejáda, Olomouc

Na Olomouc je účast celkem slabá. Asi je to tím, že študáci odjeli na delší volno domů a v Olomouci zůstali akorát zaměstnanci místních kebabů. Což se nám hodí od krámu, protože máme hlad jak kumštýři.

Je něco po osmé a Šrája s Coastem jdou na věc. S vervou sobě vlastní předvádějí vystoupení na pomezí koncertu a performance art. Každopádně je to sranda a lidi se baví. I my se popadáme za břicho a tak čas letí jako blázen. Pak na to jdeme my. Dáváme krátkou a rychlou verzi playlistu, kterou v závěru ještě doplníme dvěma přídavky v podobě Anety a Do větru. Chvíli kecáme, pak se balíme a bereme kramle, protože hlavní koncert tour máme ještě před sebou.

Čtvrtek 27.10. od osmi v klubu M13. Tam se to mělo všechno stát a tam se to taky stalo. Všechno jsme si nachystali. Přivítali kluky z Adambe a čekali na ELišku. ELiška se nazvučila a M13 se zaplnila. Signál pro všechny, že párty může začít.

ELiška
ELiška

ELiška je skvělá. Je to jejich druhý koncert, ale výrazem připomínají mnohem vyspělejší kapely. Moc nás baví.
Adambe ve složení kytara, klavír, cajon si jedou svoji klasiku. Během jejich koncertu děláme v backstagi rozhovor s Ondrou Kocábem pro Hudební Knihovnu. Sám jsem zvědavý, co z toho vyleze.

Adambe lehce přetahují svůj čas a v táboře Ondřej Soldán tria začíná stoupat nervozita. Když dosahuje hrany, tak Adambe končí a my jdeme na scénu.

Koncert samotný se mi nechce moc popisovat. Za nás to bylo hodně dobrý. Užili jsme si to a na publiku bylo vidět, že je to taky baví. A to je přesně to, proč to děláme tak rádi. Moc děkujeme všem, kteří dorazili.

Všechny zážitky z tour ještě pořád dobíhají a leckteré dojmy dochází k neuronovým spojům třeba i týden po. Ještě se tedy uvidí, jak to tedy vlastně bylo. Už teď je ale jasný, že Hejsek tour pro nás byla neobyčejná a nezapomenutelná. Sice nám ještě dnes zbývá jeden koncert, ale snad nebude velkohubé tvrdit, že to byla jedna z nejlepších věcí, které jsme v životě udělali.

ondrejsoldan Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *