Je toho hodně co napsat

Dívám se do záložky koncerty a zjistil jsem, že od minulého článku uplynulo dalších šest koncertů. Brno, Hustopeče, Brno, Olomouc, Adamov a prozatím poslední koncert v Hrušovanech. Stala se toho fůra. Tak třeba…

Po ostravské Líhni byl dalším koncertem na pořadu dne ten v brněnském Café Práh. V prostorách Vaňkovky jsme měli zahrát v triu, ale nakonec jsem musel zahrát sám. Celá akce měla krapet skluz a „Ondřej Soldán Trio“ bylo poslední položkou toho večera, tak se stalo, že můj sólo set trval asi 20 minut. Na druhou stranu to vypadalo, že se všichni bavili. Já tedy rozhodně. Tímto dík Pepovi a Dorotě za pozvání.

Voilá, návrat ztraceného syna. Dobří holubi se vracejí. Do roka a do dne.
Prostě takhle nějak by se dal glosovat titulek k hustopečskému koncertu v M-klubu. Byl to velký mejdan na malém městě, což je vždycky super. Spolu se mnou zahráli i zlínští MERS a hrušovanští Bezestopy. Hlavně Bezestopy mimořádně nakládali a tak i publikum tancovalo. Jediná škoda byl zvuk, ale na druhou stranu pro mě a kytaru to bylo v pohodě.
Ještě abych nezapomněl, tak moc děkuji svým „starým známým“ z Hustopečí, kteří dorazili. Bylo moc fajn vás vidět a plynule navázat na rok staré rozhovory. No a víc vám prozradí video.

V Brně na Melodce jsme zahráli na benefičním koncertě pro Centrum Kociánka. Jako jediní jsme hráli svoje věci, takže jsem z toho byl patřičně nervózní, protože v rámci takové dramaturgie jsme dobrých x let nehráli. Nakonec to byla slušná vřava, kdy mi po druhé nebo třetí písničce už cákala krev z ruky a v atmosféře finské sauny tekly proudy štiplavého potu do očí. Parno, hluk, text, krev, pot a my odhaleni na kost.

Pár fotek z benefičního koncertu pro Centrum Kociánka

Další koncert v plné palbě jsme odehráli na palubě Bounty Rock Cafe v Olomouci. Koncert byl pořádán v rámci čtvrtfinále soutěže Líheň. Hráli jsme jako první a odehráli jsme libovej set, žel nepostoupili jsme. Trochu to zamrzelo, ale když jsme mluvili osobně s hlavním šéfem soutěže, došlo nám, že je to tak asi lepší. Rozporuplné dojmy naštěstí přebil Šrája, který se za námi přišel podívat a taky fajn lidi z kapely Four in Van.

Ke koncertu v Adamově jsem se dostal v průběhu zvukové zkoušky na zmíněném benefičním koncertu. Zvučíme a najednou mi přijde notifikace, jestli nechci hrát v Adamově na vernisáži fotografů. Odepsal jsem, že ano a za pár dní už jsem fidlal v městském kulturním středisku. Byť to byla poměrně komorní akce, vydařila se a třeba se Ondřej Soldán Trio objeví na nějakém adamovském festivalu. Uvidíme.

Zatím poslední štací, kde jsem zabodoval byly Hrušovany u Brna. Na pozvání Marka (zpěvák kapely Bezestopy) jsem se ocitl Na Sokecu U Ondry a užil si super mejdan. Byť bylo počasí nastaveno na hraní venku, koncertovalo se v sále. Nakonec si myslím, že to byla fajn volba, protože lidi se koncentrovali na jednom místě a tvořili skvělou atmosféru. Přede mnou hrál písničkář a básník, jehož jméno mi bohužel vypadlo. Budu ale rád pokud mi na něj dáte kontakt. Stačí napsal na andysoldan@gmail.com. On, looper, kytara a mandolína byla parádní podívaná.

Aprílový koncert na Sokecu U Ondry
Aprílový koncert na Sokecu U Ondry

Mezičlánkem mezi ním a místní kapelou Bezestopy jsem byl já. Paca mě fajn nazvučil a tak jsem se do toho mohl opřít. Zahrál jsem, co jsem chtěl a zmínil se, že mám pár cédéček (kdyby měl někdo zájem). Inu, všechny jsem je prodal. Takže posílám dík Markovi, Ondrovi (šéf Sokecu) a slečnám učitelkám ze školky v Přísnoticích. Věřím, že jsme se neviděli naposledy.

No a kde teď budeme k mání?
Tady:
13.4. Brno – Metro Music Bar (Hrnem Brnem)
14.4. Brno – Music Lab (jsem kmotr EP End of the line od Martina Bindera)
15.4. Valašské Meziříčí – Farma Vystrkov
27.4. Brno – Kavárna Anděl (Skřivani na majku)

ondrejsoldan Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *