Červ ven, čtenáři dovnitř

Je pozdní ráno, první červen.
První červen je červenání čas.
Kukačky zve ku textu hlas,
kde lithiem zavání ráj.

Včera jsme hráli v brněnském Bajkazylu. Vlhko, hluk a 3% kyslíku. Mohla se mi hlava rozskočit, tak jsme dali krátký hlučný set. Jeden potrhaný zářez do noci vonící přímořským městečkem. Na Dornychu s výhledem na bordel. Alibaba a 40 loupežníků se vměstnají do jedné jeskyně.

O pár dní dřív jsme hráli v tramvaji. V rámci projektu Meeting Brno jsme vystoupili na akci Šalina Music Tour.
Nakonec jsme jeli čtyřkou šalinou z Náměstí Míru.
Na Svoboďáku už jsme sypali Legendy a když jsme jeli přes Hlavák, tak už to v šalině vypadalo jak v autobuse cestou na školu v přírodě, akorát místo řízků měli lidi v rukách mobily.

Ondřej Soldán Trio - Šalina Music Tour
Ondřej Soldán Trio – Šalina Music Tour

Taky jsme hráli v klubu Stará Pekárna. Kapela Jáma s hranostajem tam křtila novou desku a my byli pozváni jako hosti večera. Měli jsme hrát v triu, ale Marťas byl toho času v Holandu a tak mi okouknul větrné mlýny, abych měl s čím bojovat. Red light district byl prej taky fajn, holt světoběžník. To my s Ondřejem založili na jeden večer „Ondřej Soldán Duo“ aka „The Ondřejs“. Trochu jsme se toho báli, ale nakonec se ukázalo, že úplně zbytečně. Bylo to dobrý, hlavně ta energie. Lehce jsem si otočil mikrofon, abych viděl na Ondru a pak jsme se do toho opřeli, že třísky lítaly.

Ondřej Soldán Trio - Stará Pekárna
Ondřej Soldán Trio – Stará Pekárna

Na SemetrENDu jsem hrál na sólovku. Byli tam fajn zvukaři, studentské spolky a až na to, že mi v první půlce lehce mrzly prsty, šlo to. Zvláštní bylo, že pár dní na to jsem se nechal vyhodit ze školy.

Akce, která by neměla zapadnout jsou Skřivani na majku. Vlastně je to takový můj koncertní projekt, který vznikl z potřeby prezentovat písničkáře. Vybírám si, kdo se mi líbí a tak jsem si pozval pár kamarádů do Kavárny Anděl. Pravidla jsou vlastně jednoduchá a jsou dvě. Jak už jsem napsal, musí se mi interpreti líbit a potom hrají krátký se 20-30 minut. Když to tak píšu, tak mi z toho vlastně vychází, že Skřivani na majku jsou trochu písničkářský showcase.

Každopádně to bylo hodně dobré. Sety odsýpaly, lidé se bavili a že bylo cca 20% publika ze zahraničí, nebyla nouze o zajímavé lingvistické momenty. Další Skřivani na majku budou 10. října na Dolní Oblasti a rozhodně doporučuji přijít.

JO A HELE, 30.6. HRAJEME NA ZASRANÉ HIPSTERSKÉ DISKOTÉCE.
TOHLE BYCH SI BÝT VÁMA NENECHAL UJÍT.

 

ondrejsoldan Written by:

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *